Kožní ordinace

Kůže je největším orgánem lidského těla. Její onemocnění jsou relativně dobře rozpoznatelná (ke stanovení diagnózy stačí mnohdy jen vyšetření klinické, tj. vyšetření kůže pohledem bez dalších invazivních metod) a i závažné kožní choroby jsou léčitelné (např. zhoubné nádory kůže - melanom a karcinomy) tehdy, pokud se diagnostikují a léčí včas.

Změny na kůži jsou velmi časté a pro laiky, mnohdy i lékaře jiných specializací, jsou obtížně odlišitelné od změn fyziologických. Proto mezi hlavní zásady prevence kožních chorob patří nejen denní péče o kůži, ale také návštěva kožního lékaře jednou ročně.

Na vyšetření kožním lékařem nepotřebujete žádné doporučení od lékaře praktického, dětského či od jiného specialisty. Akutní pacienti (pacienti s horečkou, náhle vzniklou vyrážkou, s vyrážkou doprovázenou celkovými příznaky a též pacienti, kteří mají obavy z chorob přenášených pohlavním stykem) se vyšetřují bez objednání, v ostatních případech je vhodné se k vyšetření objednat (některá pracoviště přijímají pacienty bez objednání denně).

Seznam kožních lékařů, kteří mají nejvyšší vzdělání v oboru nemocí kožních a pohlavních, členů České akademie dermatovenerologie, naleznete ZDE