dermanet.eu - portál moderní dermatologie
Úvod > Kožní ordinace

Kožní ordinace

Kůže je největším orgánem lidského těla. Její onemocnění jsou relativně dobře rozpoznatelná (ke stanovení diagnózy stačí mnohdy jen vyšetření klinické, tj. vyšetření kůže pohledem bez dalších invazivních metod) a i závažné kožní choroby jsou léčitelné (např. zhoubné nádory kůže - melanom a karcinomy) tehdy, pokud se diagnostikují a léčí včas.

Změny na kůži jsou velmi časté a pro laiky, mnhody i lékaře jiných specializací, jsou obtížně odlišitelné od změn fyziologických. Proto mezi hlavní zásady prevence kožních chorob patří nejen denní péče o kůži, ale také návštěva kožního lékaře jednou ročně.

Na vyšetření kožním lékařem nepotřebujete žádné doporučení od lékaře praktického, dětského či od jiného specialisty. Akutní pacienti (pacienti s horečkou, náhle vzniklou vyrážkou, s vyrážkou doprovázenou celkovými příznaky a též pacienti, kteří mají obavy z chorob přenášených pohlavním stykem) se vyšetřují bez objednání, v ostatních případech je vhodné se k vyšetření objednat (některá pracoviště přijímají pacienty bez objednání denně).

Seznam kožních lékařů, kteří mají nejvyšší vzdělání v oboru nemocí kožních a pohlavních, členů České akademie dermatovenerologie, naleznete ZDE

Edukační projekty

Kontakt

Česká akademie dermatovenerologie o.s.

Dermatovenerologická klinika 2. LF UK a

Nemocnice na Bulovce

Budínova 67/2, 180 01 Praha 8

IČ: 26573415

tel/fax: +420 266 082 359
dermatology@bulovka.cz

www.dermanet.cz

Bankovní spojení:

Komerční banka a.s.

U Průhonu 37, 170 00 Praha 7

jméno účtu: Česká akademie dermatovenerologie

číslo účtu: 43-4160600257/0100

 

1x1px

Partneři akademie

Partner ČADV 2017 

 Generální partner

Partneři Evropského dne melanomu 
Pacientské organizace


DEPA - Spolek dermatologických pacientů

BODKÁČIK

 
Spolupracující organizace 

Copyright © Česká akademie dermatovenerologie | mapa stránek | podmínky a ujednání
1x1px